Строительная компания «Дома из сруба »

Деревянные дома и бани от производителя!

 

📞 +38(067) 856-44-65

+38(063) 171-20-11

e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

 

Ручная рубка сруба

Технологія ручної рубки зрубів | Техногия ручной рубки сруба | Дикий сруб

Зараз більшу популярність отримало будівництво 3аміських будинків з екологічно чистого матеріалу - дерева. Але це не тільки данина моді - дерев'яний 3руб (сруб) це найкомфортніше і тепле житло з усіх інших відомих будов. У дерев'яному зрубі ручної рубки (дикий сруб) дуже приємно і зручно жити. Він гармонійно вписується в ландшафт будь-якої3аміської або дачної ділянки. Будинок, по6удований з обро6леної натуральної деревини, не тільки красивий, але і теплий.

Низька теплопровідність дерева 3берігає в будинку в3имку тепло, а влітку прохолоду. До того ж рублені стіни не потребують додаткової теплоізоляції. Тут завжди чисте повітря, тому що структура дерева така, що на клітинному рівні там постійно відбувається повітрообмін.

Для будівництва добротного дерев'яного зруба(сруба) потрібні добірні колоди хвойного лісу. Тому що така деревина має рівну і щільну внутрішню структуру. Крім того колоди хвойних порід володіють ни3ькою теплопровідністю і високою повітропроникністю, що робить будинок з цієї деревини теплим і сухим. У Карпатській  області використовують хвойні ліси, деревина яких ідеально підходить для дерев'яних зрубів(срубов) та бань. Карпати завжди славились своїми умільцями в зведенні дерев'яних будівель( деревянных срубов). Сосни та ялинки, що ростуть в цих лісах, мало піддаються факторам, які забруднюють навколишнє середовище, тому стовбури у них довгі й рівні. З таких колод можна рубати великі зруби(сруб) не використовуючи «стичних» колод. В Карпатських лісах низький природний радіаційний фон, що сприятливо позначається на деревах, а потім на здоров'я людей проживають в будинках з колод цього лісу.

На початку, майстри вибирають ділянку з деревами від 23 до 32 см в діаметрі. Необхідно, щоб дерева були рівними і прибли3но однаковими в діаметрі. Потім до роботи приступають вальщики, вони валять відібраний ліс і тракторами перетягують його на спеціальний майданчик для окорки і рубки зрубів(рубка сруба). Дуже важливо, щоб дерево призначене для ру6ки не було заражено грибком. Тому для перевірки кожну колоду простукують обухом сокири. Колода вважається придатною, якщо при простукуванні  лунає чистий і ясний звук.

Майстри по рубці зачищають деревину від кори, тобто роблять окорку. Зачистити деревину від кори можна сокирою,струганком і електрорубанком. Скобель старовинний інструмент схожий на серп. Після обро6ки струганком деревина стає чиста і біла.

Обробку деревини електрорубанком робляють безпосередньо на майданчику перед самою рубкою за допомогою дизельних електростанцій. Стругані колоди після такої обро6ки виходять рівними і за формою такі ж, як оцилиндрованні. Тільки на відміну від оциліндрованих, тут залишаються в цілості всі захисні шари дерева.

Обробка електрорубанком дозволять домогтися більш щільного прилягання колод. Після того як колоди готові, за проектними розмірами вашого зрубу, відпилюють заставні колоди. Ці колоди будуть товщі по діаметру тому, що з них буде складний перший вінець. Перший вінець завжди робиться товщі, що б колоди довго не гнили. Потім в перший вінець врубаються статеві балки їх називають - лаги. Після цього майстра починають підбирати з усіх окоренних колод, колоди по діаметру підходящі для подальших вінців. Тут дуже важливо не допустити перекосів, тому майстри уважно стежать за геометрією будови.

Розмітка врубок, для більш щільного прилягання колод робиться «рисою» (спеціальним інструментом). Дуже ретельно викреслюються на колодах паз і 3амок, після цього вони випіліваются і виру6уються сокирою. Замок може бути з кутами, виставленими за край зрубу(сруба) - це називається в «чашу», або відпилюється точно по стіні - в «лапу». Для того, що б стіни були строго вертикальними, використовують рівень. Після закінчення рубки останнього вінця, робиться розмітка на кутах. З цієї розмітці зруб (сруб)збиратиметься на ділянці замовника. Зібраний на майданчику зруб акуратно розбирають і на автотранспорті відправляють до Замовника.

На ділянці зруб(сруб) збирають на вже підготовлений фундамент, прокладаючи пази утеплювачем. Як утеплювач дуже добре підходить мох, так як він не набирає вологу і є природним антисептиком. Але крім моху можна так само використовувати мін.вату. Зруб по мітках збирається досить швидко, після цього встановлюється кроквяна система, відгороджується мансарда. Потім приступають до пристрою покрівлі і зашивці фронтонів і карнизів. Коли готові стіни і дах починається укладання чорнової підлоги. Після цього в будівництві настає перерва на півроку. Зруб(сруб) повинен відстоїться і тільки потім можна приступати до3овнішньої і внутрішньої обробки. Так як для зрубу використовується свіжа деревина, при висиханні колод зруб(сруб) осідає, що може привести до пошкодження вікон та дверей, а так же димових труб. А оскільки колоди висихають не рівномірно, то з'являються щілини, що призвело б до тріщин на чистової внутрішній обробці.

Після того як сталася усадка дерев'яного зрубу можна приступати до чистової обро6ки. Виробляють влаштування підлоги і стелі, дверей і вікон. Внутрішнє о3доблення зрубу(сруба)робиться відповідно до побажань 3амовника. Для того, щоб зруб(сруб) був теплим, через рік або півтора майстри рекомендують призвести конопатку будинку, щоб не було щілин.

 

          Ось і готовий красивий, теплий, затишний, 3руб будинку(сруб дома) з колоди, в якому жити 3ручно і приємно, а головне корисно для здоров'я всіх членів родини. Звичайно це тільки основні віхи будівництва дерев'яних 3рубів ручної рубки. Існує безліч деталей і нюансів в будівництві, які знають тільки майстри.