Строительная компания «Дома из сруба »

Деревянные дома и бани от производителя!

 

📞 +38(096) 001-36-83

+38(063) 171-20-11

e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

 

Проводка в деревянном доме

Монтаж прихованої електропроводки в дерев'яному будинку

Дерев'яні будинки(деревянные дома) з дерева – зруби(срубы) і будинки з бруса гарні по багатьом параметрам. Але що стосується монтажу силової проводки, то саме в дерев'яному будинку з цим питанням є певні труднощі, причина яких очевидна. При всій захищеності антипіренами від дії відкритого вогню деревина в будь-якому вигляді залишається досить пожежонебезпечною.

Тому монтаж прихованої електропроводки в дерев'яному будинку необхідно виконувати з особливою ретельністю і ні на йоту не відхилятися від прописаних в регламентах технологій.

Основне обмеження

У ПУЕ (Правила улаштування електроустановок) у пункті 7.1.38 з усією визначеністю зазначено, що в дерев'яному будинку(деревянном доме)вмонтовується прихована електропроводка (кабель) ні в якому разі не може вестися по підставі з деревини. Більше того, прокладка силової мережі заборонена в гофрометалліческіх гнучких трубах-кожухах (металорукав), так як вони не володіють достатньою локалізаціонно здатністю. Це жодним чином не перестраховка, а елементарна техніка безпеки. При короткому замиканні температура дуги між проводами досягає 5000 градусів. Таким чином, тонкий метал гарантовано пропалюється з усіма можливими наслідками. Короткочасність дуги не враховується як «пом'якшувальний чинник», але навіть теоретична можливість займання знімається застосуванням звичайних водопровідних труб в якості комунікаційних каналів для проводів.

Прихована проводка проводиться виключно в металевих трубах з товщиною стінки в залежності від використовуваного кабелю. Наприклад, для алюмінієвих жил перетином 4 мм2 (або для мідних жил перерізом 2,5 мм2) ніяких спеціальних вимог не передбачено, але для більш потужних кабелів товщина стінки труби зростає від 2,5 до 4 мм (для самих товстих, потужних жив, в випадку з приватним домоволодінням це не є актуальним за винятком вхідного кабелю).

Основна особливість монтажу

На відміну від будь-якого іншого варіанту, прокладка прихованої електропроводки в дерев'яному(деревянный дом) будинку повинна проводитися паралельно з будівництвом самої будівлі. Тільки такий формат роботи забезпечує акуратну прокладку мереж та їх розводку по точкам з мінімальним ослабленням конструкції будинку (весь набір є єдиним силовим елементом), збереженням естетичності і можливістю практичної реалізації з урахуванням жорсткості труб. Їх неможливо протягнути в канал як звичайний кабель або навіть металорукав.

Таке положення накладає на проектанта - і на замовника - ретельну попередню опрацювання трас кабелів. Тобто, ще до початку будівництва (складання) будинку з колоди або бруса має бути прийняте остаточне рішення по локалізації стаціонарних електроспоживачів (котел, насосне обладнання, холодильник, посудомийка, пральна та сушильні машини і так далі аж до розташування стельових і настінних світильників). Це одне з найбільш несподіваних вимог для майбутнього власника, з яким він стикається в процесі вибору собі дерев'яного будинку з бруса.

Додаткові вимоги

При монтажі прихованої проводки в дерев'яному будинку необхідно проводити окреме заземлення системи трубопроводів і розподільних коробок відповідно до вимог регламентів. До речі, самі проводи повинні бути трьох- або п'ятижильним з обов'язковим заземленням всіх енергоспоживачів.

Розрахунок силової мережі повинен проводитися з серйозним запасом по потужності для виключення перегріву проводів, руйнування ізоляції і короткого замикання.

Визначення максимального енергоспоживання проводиться за спеціальною формулою, що враховує пікове навантаження при всіх працюючих в будинку енергоустановках з підвищеним коефіцієнтом. Електромережа повинна бути захищена системою автоматичних запобіжників, що спрацьовують при ненормативних навантаженнях і Знеструмлювати мережу.

 

Важливо! Монтаж прихованої проводки в дерев'яному будинку повинен виробляти тільки професіонал, що забезпечить безпеку та отримання без проблем дозволу на підключення будинку до зовнішніх мереж. Дозволи видають наглядові органи після перевірки правильності монтажу.