Строительная компания «Дома из сруба »

Деревянные дома и бани от производителя!

 

📞 +38(096) 001-36-83

+38(063) 171-20-11

e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

 

Фундамент деревянного дома

Що ви знаєте про фундамент? Фундамент є основою вашого будинку. Правильно! Так давайте підійдемо до цього питання з усією відповідальністю.

Які бувають види фундаменту, і до якого виду будови той чи інший підходить.

Будинок або лазня з колоди (деревянные дома и бани) мають відносно невелику вагу в порівнянні з будівлями з цегли, бетону, блоків

тому як вага самого дерева менше і для досягнення необхідної теплозахисту товщина стін дерев'яного будинку в кілька разів тонше бетонних або цегляних. Тому вимоги до виконання фундаментів для таких споруд набагато простіше. На даний момент найбільш поширені такі види фундаментів: плитний, стрічковий, стовпчастий, свайно-гвинтовий, блоковий і їх різні комбінації. Який фундамент вибрати? Це залежить від геодезичних, геологічних та гідрологічних умов Вашої ділянки, а також від Ваших фінансових можливостей. Найнадійнішим і відповідним практично під будь-які умови по праву вважається плитний фундамент, а найбільш економним є свайно-гвинтовий.

При будівництві дерев'яного будинку треба ретельно обстежити територію, перевірити грунти, який рівень до грунтових вод, також важлива маса самої споруди.

Давайте заглибимося, які бувають види фундаменту.

Плитний фундамент для будинку з колоди, лазні з колоди.

Плитний фундамент є найбільш надійним з усіх перерахованих вище, але при цьому найбільш витратним. Його зведення можливо практично на будь-яких грунтах і, як правило, не вимагає серйозних досліджень грунту . Дуже часто плитний фундамент комбінують з іншими видами фундаментів. Наприклад, під основна споруда зводять плитний фундамент, а під терасу - стовпчастий або свайно-гвинтовий. Але це не завжди правильно! Плитний фундамент практично не заглиблюється і є "плаваючим" фундаментом, тобто він вільно рухається разом з рухом грунту, пов'язаним з температурними змінами, осіданнями та т.д. Якщо вся споруда розташовується на такому фундаменті, ці рухи ніяк на неї не впливають. А якщо тераса змонтована на окремо стоячих стовпах і зав'язана під загальну дах, може статися перекіс покрівлі ...

Параметри плитного фундаменту і його товщина, розраховується відповідно до проекту(проекты срубов домов) Вашої споруди. Для невеликих і легких будівель типу хозблок, баня з колоди, сарай товщина може становити 100 мм. Найчастіше товщина плитного фундаменту становить 200-300 мм. Монтаж фундаменту виконується безпосередньо за місцем зведення споруди. Спочатку готують котлован для засипання піщано-гравійної подушки, виконують гідроізоляцію геотекстилем, зводять опалубку.

Потім в'яжуть арматурний каркас. Для виготовлення каркаса використовують сталеві прути діаметром не менше 12 мм (товщина прута і його крок розраховується залежно від навантажень). Найчастіше використовують рифлену арматуру в перетині 14 мм. В'язку виконують клітинами з кроком 200-300 мм в два рівня. В'язку арматури здійснюють спеціальної в'язальної дротом.

Бетон для заливки плити використовують класу не нижче М-300 (клас міцності 22,5). Заливку слід виконувати одноразово, неприпустимо "розтягувати" заливку плити на тривалий час або заливати плиту фрагментами, це призведе до значного зниження міцності в стиках фрагментів плити.

Плитний фундамент. Цей вид фундаменту якнайкраще підходить для будівництва, якщо грунти є проблемними. Назва сама говорить за себе, плитний фундамент являє собою плиту із залізобетонного моноліту. Давайте послідовно, виривається котлован, дно його утрамбовується і робиться «подушка» з крупного щебеню, далі йде шар з піску. Далі радимо все це справа утрамбувати віброінструментом і пролити хорошенечко водою. Наступний шар - гідроізоляція, найчастіше використовують вінілову плівку, вона захистить плиту від вологи, а потім буде шар бетону, що остаточно закріпить всі шари. Для того щоб довести товщину фундаменту до задуманої, укладається арматура і заливається бетоном. З таким фундаментом вам будуть не страшні будь які  підземні течії.

Стрічковий фундамент для дерев'яного будинку, лазні.

Стрічкові фундаменти також є монолітними і мелкозаглубленнимі фундаментами. Технологія виконання робіт аналогічна виконання робіт з плитних фундаментів, з тією різницею лише, що зведення фундаменту здійснюється тільки під несучі стіни майбутньої будови. Стрічковий фундамент повинен обов'язково мати замкнутий контур, бути виконаний по всьому контуру споруди.

Правильно виконаний стрічковий фундамент також є високонадійним і цілком достатнім в більшості випадків для будинку(сруб дома) або лазні(сруб бани) з колоди.

Стрічковий фундамент підходить для невеликих будинків, а так само лазень. На що потрібно звернути увагу, це на склад грунту. Найкращим варіантом буде пісок, гравій або піщано-кам'янистий. Можливо, вам пощастить і на місці передбачуваного будівництва уже буде один з видів грунтів. Процес піде швидше і легше. Зверніть увагу, щоб в грунті не було скупчення вологи, як це перевірити? Слід викопати яму приблизно 1 метр, якщо з вологою ви не зіткнулися можна приступити до роботи з укладання стрічкового фундаменту. Не забудьте зняти шар родючого ґрунту. Далі вам потрібно викопати траншею, глибиною близько півметра по всьому периметру будівлі. На дно траншеї слід висипати пісок, це буде так звана «подушка». Якщо ви збираєтеся робити стрічковий фундамент з цегли або кам'яний, то настійно рекомендуємо робити його максимально рівним і всі шви акуратно зацементувати. А що робити, якщо вода не так глибоко як вам хотілося б? Тут доведеться потрудитися, траншеї робити якомога глибше, щоб повністю виключити згубний вплив на грунт. Наступний важливий етап при укладанні фундаменту це гідроізоляція. Коли ви вже дійшли підняттям фундаменту до землі слід прокласти подвійний шар руберойду. НЕ варто зупинятися ... Після гідроізоляції кладка триває. Тут вам буде потрібно гідроуровень, щоб перевірити рівність поверхні фундаменту. Фундамент, який буде вище рівня землі краще класти з цегли. Так само радимо зробити отвори невеликого розміру для вентиляції в прилеглих стінах, це також допоможе зберегти вашу підлогу.

 

Стовпчастий фундамент для будинку, лазні з колоди.

Даний вид фундаменту є найбільш економічним бетонним фундаментом і підходить під не дуже великі лазні і будинки, а також інші будівлі господарського призначення Вашої заміської ділянки. Також стовпчасті фундаменти часто застосовуються при будівництві дерев'яних будинків(строительство деревянніх домов) на ділянках зі складним рельєфом - на схилах і перепадах висот ділянки.

При зведенні стовпчастих фундаментів є ряд обмежень, з причини яких немає можливості виконання цього фундаменту. Це рухливі і слабонесучі грунті, необхідність влаштування підвального приміщення або дуже високі (більше 2 м) перепади рельєфу місцевості. Глибина закладення стовпчастого фундаменту визначається глибиною промерзання грунту тієї чи іншої місцевості.

Якщо грунт на вашій ділянці хиткий, а дерев'яний будинок будувати ви плануєте досить великий, то тоді ваш варіант - стовпчастий фундамент. Що добре, на цьому фундаменті ви зможете заощадити, так як коштує він недорого. З чого складається стовпчастий фундамент, з дерев'яних паль. Для початку такі палі слід обробити антисептиком, після наносять бітум, все це обертають толем, а потім вже закопують в землю. Коли ви будете робити ями під палі, засипте дно піском. Глибину потрібно робити близько 2 метрів, щоб замерзлий грунту не піднімав палі. Вам слід по вашій заготовленої схемою зробити отвори під планованими стінами і їх сполуками. У ямах робиться опалубка з дерев'яних щитів і всі вони повинні бути перпендикулярні землі, щоб не було ніяких додаткових навантажень. Щити для опалубки повинні бути, два- прямокутні, два- із звужуючими краями. Класти їх слід звуженням до верху ями. Палі як би виходять у вигляді трапеції, і це перешкоджає їх витіснення з грунту. Після в ці ями з опалубкою опускається арматурний металевий каркас, потім все це заливається сумішшю бетону з цементом. Фундамент висохне приблизно через місяць, на цей час опалубки краще прикрити, можна мокрою ганчіркою.

 

Свайно-гвинтовий фундамент для будинку з колоди, колод лазні.

Останнім часом величезну популярність придбали свайно-гвинтові фундаменти за рахунок економічності, швидкості зведення і всесезонні виконання робіт. Конструкція палі досить проста, але надійність її досягається за рахунок застосування якісних матеріалів, в тому числі і антикорозійного покриття та якості виконання зварювальних робіт при виробництві палі.

Паля складається зі сталевої труби, діаметр якої залежить від навантажень, які розраховуються фахівцями безпосередньо для тієї чи іншої споруди виходячи з індивідуального проекту (проекты срубов)споруди.

Нижня частина гвинтовий палі - наконечник з лопатями, які служать одночасно буром, який угвинчується в грунт подібно саморізи, і опорою, розподіляє навантаження палі на велику площу. Палю вкручують в грунт до тих пір, поки вона не упреться в тверді ґрунти. Зайві частини паль обрізають в один рівень, заливають бетоном і монтують оголовок палі, який і служить опорою. Опори пов'язують між собою сталевим швелером або обв'язувальним брусом. Для надання більшої жорсткості, можливо зв'язати палі між собою додатковим поясом з швелера, чи двотавра. У наслідку відкриті простори між палями закривають декоративними панелями.

Інші види фундаментів для рублених будівель.

Існує ще кілька видів фундаментів, застосовних при споруди дерев'яних будинків. Наприклад, готові фундаментні блоки, які укладаються суцільними рядами під несучими стінами. При стійких грунтах можливе укладання блоків тільки під кути і перетину осей будови. Також можливе виконання фундаменту із залізобетонних плит, покладених в одну суцільну плиту. Існують ще велика безліч комбінованих фундаментів з тих, що перераховані в цій статті.

Ми бажаємо Вам правильно і оптимально вибрати тип фундаменту під Ваш майбутній будинок, з урахуванням особливостей грунтів Вашої ділянки і Ваших фінансових можливостей.